Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, zit sinds de arrestatie van zijn meest recente raadsman, Vito Shukrula, in april, zonder advocaat. Op een zitting in juni gaf Taghi aan dat hij zes kantoren had benaderd, maar keer op keer nul op rekest kreeg.

Ook twee andere voormalige advocaten van Taghi- zijn neef Youssef T. en Inez Weski, – werden eerder gearresteerd op verdenking van deelname aan een criminele organisatie.

De twee laatst overgebleven advocaten, Carlo Crince le Roy en Sultan Kat, legden in april hun werk neer. Zij stelden dat het hen onmogelijk werd gemaakt om Taghi deugdelijk juridische bijstand te verlenen.

Het dekenberaad wijst erop dat het de rol van de deken is om te helpen bij het vinden van een nieuwe advocaat. Een e-mail aan alle tweeduizend strafrechtadvocaten lijkt de meest effectieve manier om een nieuw advocatenteam samen te stellen, meent het dekenberaad.

De Marengo-zaak verkeert in de voorbereidende fase van hoger beroep. In eerste aanleg werd hij tot levenslang veroordeeld. De volgende zitting is gepland op 2 september. Als Taghi dan geen advocaat heeft, leidt dat tot verdere vertraging. In het uiterste geval kan de rechter hem een advocaat toewijzen.

Advertentie